Ti se již zabydlují, do konce týdne budou Historické lázně plně obsazeny postupně najíždějícími lázeňskými hosty.

Před znovuotevřením bylo potřeba Historické lázně připravit na novou sezonu. Do poslední chvíle probíhaly práce na zahradních vilkách, zrenovovány byly interiéry a nejvíce práce měli zahradníci. Lázně Darkov totiž vysázely v lázeňském parku nové letničky, úprav se dočkaly i keře a dřeviny.

„Historické lázně Darkov jsou určeny pro lázeňské klienty, kteří jsou chodící. Potřebují rehabilitaci, ale můžou chodit. Během prvních dvou dnů nastoupilo do Historických lázní asi 80 lidí, což je více než polovina celkové kapacity. Do konce týdne budou Historické lázně plně obsazeny,“ sdělila generální ředitelka Lázní Darkov Pavlína Filipi.

Historické lázně Darkov, známé mezi místními jako „Staré lázně“, byly naposledy otevřeny loni v září.

„Prostor lázní se chystáme letos výrazně oživit. Připravujeme na sezonu bohatý kulturní program,“ slibuje Pavlína Filipi.

Jednou z prvních akcí bude čtvrtý ročník festivalu POHO den 2024, který se uskuteční v lázeňském parku Darkov a jehož jsou Lázně Darkov spolupořadatelem.

Lázeňský komplex Lázní Darkov tvoří dvě léčebná zařízení – moderní Rehabilitační sanatorium v Karviné-Hranicích a Historické lázně Darkov v Karviné-Darkově v původním lázeňském areálu s více než 150letou historií a nádherným parkem. Obě lokality jsou od sebe vzdáleny asi pět kilometrů.

Historické lázně Darkov, kde to lázeňskou atmosférou vyloženě dýchá, jsou obklopené zelení a nachází se nedaleko historického centra Karviné, tedy Fryštátu. Umístěny jsou v areálu s rozsáhlým parkem, který je národní kulturní památkou.

Takzvané Staré lázně mají dodnes své kouzlo. Zázemí pro lázeňské hosty tvoří několik funkcionalistických budov a památkově chráněný Společenský dům uprostřed rozlehlého parku u řeky Olše.

Lázeňský park nabízí příjemné prostředí pro vycházky a piknik, chodníky pro nordic walking a cyklostezky pro vyjížďky podél řeky Olše. V lázních je možné si zapůjčit elektrokolo včetně příslušenství.

Jedny z nejstarších jodových lázní v Evropě využívají k léčbě cenný přírodní léčivý zdroj z období třetihor, tzv. jodobromovou solanku. Přírodní jód z darkovských pramenů se navíc ukládá ve štítné žláze, kde s léčebným účinkem přetrvává až devět měsíců.

Lázně Darkov se specializují na léčbu pohybového, nervového a oběhového ústrojí, nemoci kožní a gynekologické. Úspěšně léčí ale i popáleniny a také jsou vyhledávaným místem relaxu.