Na blížící se jubilejní třicátý ročník mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic, který se uskuteční v termínu 30. září až 10. října v Českém Těšíně a Cieszynie, zvou již nyní dvě výstavy.

V prostorách Literární kavárny a čítárny v Českém Těšíně a kavárny Tramvaj v Cieszynie jsou až do konce září k vidění plakáty z některých ročníků festivalu. „Návštěvníci výstav tak mohou porovnávat jednotlivé návrhy plakátů, které jsou každý jeden nevšedním uměleckým dílem řady významných umělců z Čech, Slovenka či Polska," říkají organizátoři festivalu z české strany spolku Člověk na hranici.

Náměstek karvinského primátora Miroslav Hajdušík.
O odklonu dopravy přes Louky se nyní neuvažuje, říká Miroslav Hajdušík

Kromě plakátů je část expozice v kavárně Avion věnována také fenoménu hranice jako takové a toho, co znamenala pro obyvatele města i světa v uplynulých pandemických měsících.

„Návštěvníci si mohou přečíst fragment básně HRA-NI-CE básnířky Renaty Putzlacher, jsou zde historické snímky festivalu z dílny nedávno zemřelého známého fotografa Wieslawa Przeczka, který byl s festivalem a divadlem obecně neodmyslitelně spjat, či snímky upomínající na loňský jarní happening s vyvěšením plakátu ´Stýská se mi po tobě Čechu´, který byl reakcí na neprodyšné uzavření hranic," doplňují dále organizátoři z českotěšínského spolku EducationTalentCulture. 

Obě výstavy jsou k vidění zdarma v otevírací době kaváren. (gc)