V březnu vyšla Zmožkova kniha Už mi lásko není 20 let. Jde o knižní rozhovor, který s ním napsala jeho dcera Markéta Zahradníková, autorka bestselleru Postel hospoda kostel. Od té doby společně absolvují autogramiády a pořádají úspěšné koncerty.

Jiří Zmožek v květnu vystoupit také v Havířově, kde prožil víc než dvacet let života a napsal tam i své první hity.

Na podrobnosti ohledně jeho vystoupení jsme se zeptali Jaroslava Šotkovského, který stál u zrodu této mimořádné události. „S tím nápadem přišel Jiří Zmožek osobně. Napsal do naší facebookové skupiny „Jsem z Havířova“. Je nás tam třicet pět tisíc a jsme hodně akční komunita. Reakce Havířováků byla okamžitá a nadšená. Pak už šlo všechno hodně rychle. Nechtěli jsme čekat, a tak jsme koncert zorganizovali hned v květnu v restauraci Radost,“ popisuje Jaroslav Šotkovský.

Vstupenky na Zmožkovo vystoupení byly okamžitě vyprodány a diváci byli opravdu nadšeni. Populární hitmaker jim totiž zazpíval své největší hity jako Už mi lásko není 20 let, Tam u nebeských bran, Zvonky štěstí, Nejhezčí dárek a mnoho dalších.

„Bylo to skutečně silné a dojemné. A protože se na hodně zájemců nedostalo, rozhodli jsme se udělat ještě další koncert. Proběhne 27. června a pan Zmožek tentokrát vystoupí v Dělnickém domě v Horní Suché. Tam má totiž také hluboké kořeny,“ upozorňuje Jaroslav Šotkovský.

close Hitmaker Jiří Zmožek v Havířově. V červnu vystoupí ještě v Horní Suché a Frýdlantu nad Ostravicí. info Zdroj: Radek Juríček zoom_in Hitmaker Jiří Zmožek v Havířově. V červnu vystoupí ještě v Horní Suché a Frýdlantu nad Ostravicí.

A jak se na akci těší sám interpret? „Celá severní Morava je pro mě srdcová záležitost, trávil jsem v Horní Suché každé prázdniny. Celá tatínkova rodina pochází ze severu. Babička Magdaléna uměla ty nejlepší bramborové placky, v Suché se jim říká stryky. Strýc Janek mě naučil první písničku. Chtěl, abych rozuměl polsky. Jmenovala se Šedži muška na šťaně, určitě ji znáte. Později jsem v Suché hrával se svou první kapelou, takže se vlastně vracím na místo činu,“ usmívá se sám Jiří Zmožek.

Ten ještě 26. června vystoupí i ve Frýdlantu nad Ostravicí v tamní restauraci Park. „Je to krásné místo, tam se také moc těším. V červenci nás pak čekají nějaká vystoupení na Slovensku. V srpnu se budu věnovat přípravě, protože 17. září mě opět čeká pražská Lucerna. Je toho teď opravdu hodně, netušil jsem, že budu na stará kolena na roztrhání. Díky Bohu, za tu skvělou kondici, cítím se opravdu výborně,“ řekl Deníku závěrem populární skladatel.