Až do konce měsíce budou silnice Moravy a Slezska brázdit dva passaty velmi podobné těm, které používá policie. Poznat se dají podle speciálních nápisů.

Také jejich úkolem je pečlivě sledovat, jak se řidiči chovají. Na rozdíl od policejních se však hodné passaty zaměří se na slušné motoristy jezdící podle předpisů. Ti mohou jako odměnu získat peníze, dárek a 8 GB flash disc od firmy Castorama.

Kdo má v pořádku povinnou výbavu a zná heslo průběžně vysílané v rádiu Čas, dostane hotovost, když navíc ukáže aktuální vydání Deníku, obdrží i 8GB flash disc od firmy Castorama.

Čas a místa, kde se passaty objeví, najdete vždy v aktuálnímvydání Deníku.Tedy v dnešním deníku najdetednešní lokality,v zítřejšímDeníku přinesemezítřejší lokality. Volno máposádkapassatů pouze v sobotu a v neděli.

Navazujeme na loňský úspěch

Kdo neřekne heslo a neprokáže se Deníkem, má šanci vyhrát pouze věcnou cenu. I zde ale platí podmínka, že musí mít v pořádku povinnou výbavu. Řidičům, kteří ji mít v pořádku nebudou, posádka passatu poradí, jak vše napravit. Zkontroluje také dezén pneumatik.

Hodný passat se na silnicích objevil již vloni. Akce měla obrovský úspěch. „Passaty vypadají opravdu věrohodně. Někteří řidiči se vloni pokoušeli ujet z jejich dosahu. Další si automaticky připravovali doklady ke kontrole v domnění, že je staví policie. Bylo vidět, že jim spadl kámen ze srdce, když si všimli, že je zastavily sympatické slečny z hodného passatu,“ uvedl jeden z organizátorů akce Jakub Hanák.

Během kontrol docházelo i ke komickým situacím, kdy se motoristé snažili rychle naladit rádio Čas, aby se dozvěděli aktuální heslo. „V jednom případě se to řidičce povedlo a vyhrála peníze na ruku. Rozrušením z náhlého štěstí si je ale zapomněla vzít a hodný passat ji musel zastavit znovu,“ dodal Hanák.

Nechyběla ani policejní kontrola

Vloni došlo i na přímou konfrontaci hodného a policejního passatu, který svého „civilního kolegu“ zastavil. Šlo o preventivní kontrolu, při které policisté nezjistili žádné nedostatky. Vzhledem k tomu, že také oni měli vše v pořádku, odnesli si věcnou cenu.

Také letos na sebe hodné a policejní passaty narazí. Veřejnosti se představí na Tipcars tunning show na polygonu Tatry v Kopřivnici, která se koná v sobotu 16. dubna.

Dva hodné passaty budou po silnicích Moravy a Slezska jezdit do konce dubna, a to ve všední dny a v neděli odpoledne. Každý den zastaví více než padesát motoristů.

A kde se objeví? To se mohou zájemci dočíst v daný den v Deníku.

Kdo může vyhrát? Passat vybírá jen slušné řidiče jedoucí podle předpisů

Řidič, který má v pořádku povinnou výbavu, získá věcnou cenu partnerů.

Řidič, který má v pořádku povinnou výbavu a zná heslo, dostane peníze na ruku.

Řidič, který má v pořádku povinnou výbavu, zná heslo a má u sebe aktuální vydání Deníku, dostane navíc dárek od Deníku – 8GB flash disc od firmy Castorama.