Kmenový hráč VŽKG Ostrava se narodil 4. září 1943. V kariéře prošel kluby VŽKG Ostrava (dnes Vítkovice), Duklou Litoměřice a především Teslou Pardubice, kde odehrál 339 ligových utkání a které ho také vystřelily do dresu národního týmu.

Svou bohatou kariéru zakončil v dresu Baníku Karviná v roce 1973.

Vzrůstem malý, ale šikovný brankář s přezdívkou „Prcek“, se na mistrovství světa i Evropy ve Stockholmu v roce 1969 potkal ve dvojici s legendárním gólmanem Československa Vladimírem Dzurillou.

Za reprezentaci odchytal celkem 14 zápasů a právě z mistrovství světa v letech 1969 a 1970 si domů přivezl bronzové medaile.

Není bez zajímavosti, že Lacký začínal původně jako fotbalista, a ještě, když chodil na učiliště v Karviné, byl z něj na ledě pravý křídelní útočník. Mezi tyče se na popud trenérů postavil až v dorosteneckém věku, ale díky své mrštnosti, předvídavosti a skvělým reflexům z něj byl už na vojně vynikající ligový brankář.

Po vojně v Litoměřicích se postavil po bok legendárního Mikoláše v dresu Vítkovic, ale ještě v průběhu sezony se stěhoval do již zmíněných Pardubic, kde zrovna končil jiný legendární brankář Vladimír Dvořáček.

Miroslav Lacký zemřel po krátké nemoci v Karviné ve věku 79 let.

Deník připojuje svou upřímnou soustrast rodině a nejbližším. Čest jeho památce.