O dalším osudu hokeje v Orlové rozhodne mimořádné zasedání zastupitelstva 15. srpna. „Je to datum, aby podle rozhodnutí zastupitelů klub stihl přihlásit se do soutěže,“ řekl místostarosta Radislav Mojžíšek. Nový prezident HC Orlová Vítězslav Víteček, včera na zastupitelstvu napadl bývalého starostu města, a svého předchůdce ve funkci prezidenta klubu, Vladislava Faranu. Manko v hodpodaření a současný tristní stav orlovského hokeje má prý na svědomí právě bývalé vedení klubu.

„Pokud nám nepomůže město, hokej v Orlové končí,“ zazznělo z Vítečkových úst. O co jde? Hospodaření klubu vykazuje dluh ve výši 2 miliony 350 tisíc korun. Podle Vítečka se tak stalo za Faranova vedení, kdy klub nezískával sponzory, z jejichž příspěvků by se hradil chod klubu. Spousta peněz se podle něj promrhala také například při budování VIP zóny na zimním stadionu. „Zaráží mne tvrzení bývalého vedení klubu, že hokej již převzalo s dluhem. Když jej totiž v roce 1999 přebíralo, byl dluh minimální,“ tvrdil Víteček a dále upozornil na fakt, že hospodaření klubu údajně několik let nebylo kontrolováno zvenčí. Exprezident klubu se ale takovým nařčením brání. Podle něj například v městských novinách vyšel o celé situaci účelový článek, který podepsal redaktor Luděk Cibulka. „Z kuloárů se mi doneslo, že některé informace tam byly účelově dosazeny někým jiným. Nebudu tady ale spekulovat,“ řekl Farana.

Cibulkovo vyjádření se sehnat nepodařilo, neboť je nyní na zahraniční dovolené. Podle Farany dluhy nevznikly tím, že by se peníze v klubu nějakým způsobem ztrácely, nebo s nimi bylo špatně nakládáno. „Dluh vznikl třeba tak, že po nás chce finanční úřad peníze za užitou reklamu sponzorů,“ vysvětlil. Rozhodnutí, co bude dál, padne v půli srpna. Vedení klubu má zastupitelům objasnit, proč ke krizi došlo. Kritik Víteček byl přitom sám manažerem klubu v době, kdy dluh narůstal.