„Tady nejde jenom o to, že se naše výplaty opět dostávají do skluzu, ale také o celkovou situaci v klubu. Manažeři nám neustále lžou, posouvají termíny a slibují věci, které není klub schopen dodržet. Podmínky vůbec nejsou na odpovídající úrovni první ligy. Přitom město dává do hokeje obrovské peníze, mnohem více než jinde. Touto formou chceme dát veřejnosti a vedení města jasnou zprávu, že v havířovském hokeji to opravdu není v pořádku, ačkoli se všichni tváří, jako by se nic nedělo,“ vysvětlili příčiny stávky hokejisté.

Více o tématu čtěte v Souvisejících článcích

„Prostě chodíme do práce a nedostáváme plat. Přitom někteří z nás živí rodiny, mají hypotéky a cestují za své peníze. Bylo nám přitom řečeno, že se situace hned tak nezlepší a jisté peníze budou nejdříve v lednu, až město pošle další dotaci, takže nevidíme ani žádnou perspektivu,“ dodali hráči v čele s kapitánem Tomášem Klimešem.

Nedávno zvolený prezident Ivo Peštuka byl ze situace zaskočen a krok hokejistů považuje za unáhlený. „Nemyslím si, že by dvanáctidenní zpoždění platu mělo být důvodem ke stávce. V podstatě se prozatím nemám ani k čemu oficiálně vyjadřovat, protože je to pro mě novum a nikdo za mnou se žádným stanoviskem ještě nebyl. To, že hráči nenastoupí, jsem se dozvěděl až těsně před zápasem od trenérů, kterým to hokejisté nahlásili. Co bude dál, to teď opravdu nevím,“ krčil rameny Peštuka, kterému hráči za vzniklou situaci vinu nekladli.

Jisté je, že hráči mají ve čtvrtek trénink a na ten by dorazit měli všichni. „Trénovat se bude normálně, ale jestli odehrajeme zápas v sobotu, to teď nechceme komentovat. To se uvidí podle toho, kam se posunou jednání,“ dodal Klimeš.