Policisté se osobní vozidlo snažili zastavit v Dolních Datyních. „Řidič nereagoval na výzvy policistů k zastavení a začal ujíždět směrem Šenov a následně Havířov,“ uvedla na dotaz Deníku Kateřina Kubzová z moravskoslezské policie.

V křižovatce ulic Hlavní třída a Čs. armády v Havířově motorista nezvládl řízení a narazil do sloupu. „Následně došlo ke střetu s chodcem vedoucím jízdní kolo,“ dodala Kubzová.

Srovnání cen benzinu u čerpací stanice stejné značky v Karviné a polských Žibřidovicích. Na snímku benzinka Orlen v Žibřidovicích. 14. září 2023.
Řidiči z Karvinska už zase tankují v Polsku. Rozdíl v cenách činí až šest korun

Řidiče policisté na místě zadrželi. Dechová zkouška ukázala, že má v sobě přes jeden a půl promile alkoholu. Chodec skončil v péči záchranářů. Další okolnosti zjišťuje policie. Řidiči hrozí obvinění hned z několika trestných činů.

„Slyšel jsem velkou ránu. Šel jsem ven. Byli tam dva kluci na kole. Pro jednoho přiletěl vrtulník. Byli tu i hasiči, ambulance a policie,“ řekl Deníku prodavač z blízkého asijského bistra.Zraněného chlapce vrtulník přepravil do Fakultní nemocnice Ostrava.

„Chlapec byl při vědomí, komunikoval. Měl středně těžká zranění. Vzhledem k mechanismu a okolnostem jsme ho vrtulníkem transportovali do fakultní nemocnice,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.