Rekonstrukcí zdárně prošla správní budova svrátnicí, kde vminulosti zde sídlil i ředitel šachty. Stavba přišla obec celkově na 20 milionů korun. „Jedenáct milionů by se nám mělo vrátit formou dotace. Vyřízeny už máme všechny formality a nyní čekáme pouze na její schválení,“ řekl starosta Horní Suché Jan Lipner.

O prostory vtřípatrové budově byl velký zájem. Výhodný pronájem láká firmy, které zde budou provádět různé činnosti. Azyl zde najde například úklidová firma, která se stará o pořádek na všech šachtách OKD. Výrobní prostory budou sloužit kopravám elektrozařízení. Obě firmy využijí i skladové prostory. „Vrchní patro je momentálně blokováno pro kanceláře podniku, jenž hodlá vareálu vystavět kompletní linku na výrobu biolíhu. Po úspěšné změně územního plánu nyní majitelé horečně vyřizují stavební povolení. Doufám, že se jim to podaří co nejdříve a výrobu spustí co nejdříve,“ uvedl dále Lipner.

Rekonstrukce západního křídla správní budovy je dalším dílem brownfieldu, při kterém se nestaví na zelené louce, ale využívají se stávající průmyslové objekty, které už neslouží původnímu účelu. „Pokud to jenom trochu jde, tak je určitě mnohem lepší provést rekonstrukci, než se jen zaměřovat na bourání a stavění na zelené louce a ubírání volných ploch. Při tomto postupu se navíc dají využít i stávající inženýrské sítě a investoři tím mohou ušetřit nemalé finanční prostředky,“ dodal hornosušský starosta.