Přítomní v úvodu uctili minutou ticha památku třinácti tragicky zahynulých horníků při důlním neštěstí v severní lokalitě Dolu ČSM.

Zprávu o činnosti přednesl předseda koordinačního výboru Vilém Uher. Velkou pozornost věnoval finančním otázkám k zajištění chodu jednotlivých klubů, kterých je celkem 18. Pozitivně hodnotil například činnost Nadačního fondu OKD v souvislosti s jeho výraznou a dlouhodobou podporou aktivit a projektů hornických důchodců. Za rok 2018 nadace přispěla částkou 265 tisíc korun. Rovněž je dobrá spolupráce s odbory OKD. Nápomocná jsou i bývalá hornická města a obce OKR. V současné době je celkový počet členů klubů kolem 1700.

Společenská část

Jednání valné hromady organizované Koordinačním výborem důchodců OKD mělo nejen pracovní ráz, ale současně jde vždy i o společenskou událost, na které se setkávají veteráni z již zaniklých dolů.

Mezi hosty úterního hornického shromáždění byli i starosta obce Horní Suché Jan Lipner a Svazový inspektor bezpečnosti práce a ochrany zdraví Petr Vavroš z OKD.

V okrese Karviná jsou nejpočetnější a velice aktivní kluby z bývalého Dolu František (předseda Roman Konopka) a Dolu Dukla (Antonín Čejka).

Snímek z roku 2012. Bývalý ředitel divadla Karol Suszka a ukazuje místo bývalé kotelny v suterénu budovy, kde má Malá scéna vzniknout.
Příští rok by divadlo mělo mít Malou scénu
Lukáš Prudký, 6. února 2019, Havířov, váha: 3,65 kg, míra: 50 cm
Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek