Nehoda se stala krátce před 06:00 asi 900 metrů pod povrchem země. Příčinu smrtelného úrazu nyní vyšetřuje komise složená ze zástupců ostravského báňského úřadu, odborů, policie a vedení dolu.

Jde o třetí letošní smrtelný pracovní úraz v podzemí OKD. První se stal v březnu v Dole ČSM, kde na třiapadesátiletého horníka spadla výztuž stropu. Muž na místě zemřel. Smrtelný úraz se stal v hloubce okolo 780 metrů pod povrchem. Stropnice se na vedoucího pracovní čety převrhla na překladišti.

Koncem července v podzemí OKD zahynul i čtyřicetiletý horník z Karviné. Horník v rámci svých pracovních povinností opravoval signalizační zařízení na vratech. Při projíždění důlní lokomotivy se ale spustil plně automatický mechanismus a vrata se otevřela. Jedno z křídel vrat horníka přimáčklo ke stěně dolu.

Loni při práci v podzemí zemřeli tři horníci. V roce 2005 zemřelo v dolech OKD šest lidí. O rok dříve jich bylo 14. Největší důlní neštěstí posledních let se stalo v březnu 2004. Tehdy zemřelo v Dole Lazy v Orlové při otřesu sedm horníků.