Vleky se rozjedou jen v některých střediscích, dokonce i na Pustevnách a Javorovém vrchu, které leží v nadmořské výšce přes 1000 metrů, bojují s nedostatkem sněhu. „Bohužel je teplo, takže nejsme schopni zasněžovat. Pojede ale malý 300metrový vlek. Máme tu asi 35 centimetrů sněhu, velká sjezdovka však otevřená nebude,“ řekl včera provozovatel tamního areálu Viktor Pavlík.

Až to sněhové podmínky dovolí, budou si moci lyžaři sjet na nejprudší sjezdovce v Beskydech. „Je to černá, 400metrová sjezdovka pro náročné lyžaře,“ dodal Pavlík. Lepší situace není ani na Pustevnách. „Lanovka z Ráztoky jezdí, ale nahoře jsou v provozu jen dva malé vleky. U kapličky a Šumná,“ řekl včera pracovník skiareálu. Ve Skiareálu v Mostech u Jablunkova včera opět spustili večerní lyžování a dva vleky by měly být v provozu i dnes.

„Ještě včera dopoledne jsme zasněžovali, sněhové podmínky jsou vyhovující. Dva vleky pojedou určitě a možná, že i vlek Sokola na pravé sjezdovce,“ řekla manažerka areálu Dorota Havlíková. Lyžovat se bude i na Severce, kde leží asi 50 centimetrů sněhu. „V provozu ale bude jen hlavní sjezdovka a dětský vlek. Vojenský vlek nepojede,“ řekla Jarmila Hložková ze společnosti provozující tamní areál. Areály Přeláč ani Armáda v Horní, respektive Dolní Lomné tento víkend ještě sezonu nezahájí.