V Bohumíně hledají nový název pro komplex zrekonstruovaných bytů, které vznikly v bývalém hotelovém domě. Bohumínští občané tak mají další možnost vymyslet jméno pro další stavbu ve městě. Objekt bývalé ubytovny měl za dobu své existence několik přezdívek. Například Hotelák nebo Opičák. „Jsme zvědaví, jestli se nám název hotelový dům, který je dlouho zažitý u veřejnosti, podaří změnit. Víme, že to nebude jednoduché, ale chceme se o to pokusit. Naši občané už nám při hledání nových jmen několikrát pomohli. Vzhledem k tomu, že nejen objekt, ale i celá lokalita postupně dramaticky změní svůj charakter, tak doufám, že to vyjde. Pokud ano, bude to první městský dům s vlastním jménem.

Nový název bychom chtěli umístit na budovu před hlavní vchod,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha. Město se proto obrací opět na veřejnost, bohumínské i mimobohumínské občany a především na budoucí obyvatele nových bytů v bývalém hotelovém domě, aby mu s výběrem nového názvu pomohli. „Budeme moc rádi, když se do ankety o pojmenování hotelového domu aktivně zapojí také jeho budoucí nájemníci. Především ti by si měli rozhodnout, jak se jejich novému bydlení bude říkat. V případě, že vybereme název, který navrhne některý z nich, dostane od nás kromě ceny za vítězný název zdarma také měsíční nájem,“ dodal Vícha.

Na autora vítězného pojmenování čeká víkendový pobyt v bohumínském Penzionu ve věži s volným vstupem do aquacentra, popřípadě odpuštění měsíčního nájemného v případě, že by vítěz byl jedním z nových obyvatelů tohoto rekonstruovaného domu. O novém jménu pak rozhodnou v konečné fázi bohumínští radní. Ankety se mezi lidmi v Bohumíně těší velké oblibě. Bohumínští občané už městu pomohli najít název například pro zrekonstruované náměstí v centru města – náměstí Budoucnosti. Také společnost Bospor, která provozuje aquacentrum a zimní stadion, dostala název od občanů. Rekordní počet respondentů se ale zůčastnil ankety o jméno pro vyhlídkovou kavárnu.

Návrhů na pojmenování penzionu, který vznikl rekonstrukcí staré vodárenské věže, se od lidí sešlo více než 600. Nakonec zvítězil ten nejjednodušší – Penzion ve věži. Naposledy lidé rozhodli o jménu pro kulturní organizaci města, ta dostala název K3 Bohumín. Až se radnici podaří získat název pro bývalou ubytovnu, zcela určitě tak v brzké době zapojí své občany do další ankety znovu. „Chceme v tom pokračovat,“ dodal Vícha.