„V Ostravě jsme Mint Market pořádali počtvrté a byli jsme překvapeni zájmem lidí. Možná to bylo krásným počasím, které lidi lákalo ven, nakupovat, jíst venku ale možná také obava z toho, že možná za nějaký týden už nenakoupí, protože se kvůli sílící epidemii obchody opět uzavřou,“ zhodnotil sobotní akci jeden z jejích organizátorů Zbyněk Hanko.

„Ale stále více sledujeme trend a chuť lidí koupit ty věci přímo od lidí, kteří je vyrábějí a peníze tak dát přímo jim“ dodal.

Soutěžící MasterChef Česko 2021 Givi a Sabina, Ostrava, 6. 11. 2021
VIDEO: MasterChef Česko zavítal do Ostravy, lidem dnes vaří Givi a Sabina

Jednou z vystavujících byla také Dominika Kobierská, která šije oblečení pro maminky i jejich děti, volnočasovou módu – mikiny, mikinošaty, legíny - a pod značkou Kyšky Lišky prodává spolu s doma šitými či pletenými čelenkami nebo ručně vyráběnými sojovými či medovými svíčkami.

„Zájem kupujících mě mile překvapil, řekla bych, že to bylo dost podobní jako v Praze, kam také jezdím. Do Ostravy jsem brala pouze věci pro dospělé a tak odpoledne bylo zboží dost přebrané,“ prozradila Deníku oděvní výtvarnice z Těrlicka.

Značku založila před šesti lety a v rámci časových možností se jí při třech dětech věnuje, jak se dá. „Snažím se. Ráda bych značku do budoucna více rozvíjela,“ dodala Dominika Kobierská.