Již poněkolikáté museli úředníci českotěšínské radnice odpovídat na internetových stránkách města na nespokojené apely rodičů, kteří tráví volný čas se svými ratolestmi na nově vybudovaných dětských hřištích v centru města. Těm vadí především absence laviček a odpadkových košů. „Hřiště u KASSky vypadá jak smetiště, žádné koše tam nejsou. A u policie byly z dětského hřiště odstraněny jediné dvě lavičky, které tam byly. Proč nejsou u dětských hřišť lavičky? A koše?“ táže se v sekci dotazy občanů nespokojená obyvatelka města. Na dětské hřiště u Střelnice byl podle úředníků radnice dodán po řadě apelů odpadkový koš již na začátku srpna. Umístěn byl však na zpevněnou plochu poblíž prolézaček, které zde stojí déle něž nově vybudované hřiště.

„Tento koš však návštěvníci nevyužívali, i když kolem něho procházeli, a proto byl přemístěn přímo na plochu k novým prvkům. Druhý koš byl umístěn hned vedle oploceného sportoviště,“ uvedla Karína Benátzká z českotěšínské radnice. Další odpadkový koš byl umístěn přímo u chodníku v blízkosti dalšího hřiště na Nábřeží Míru. „Problém je spíše v tom, že někteří občané odpad pohodí kdekoliv, a přitom by stačilo, aby ušli pár metrů ke koši,“ vysvětluje Benátzká. Úklid veřejných prostranství kolem uvedených hřišť přitom provádí firma v rámci úklidu nábřeží Míru každé pondělí a pátek. „Lavičky mi tady docela chybí. Setkal jsem se ale i s tím, že pod skluzavkou byla dětská plena a samotné výkaly se válely přímo na ní. To je docela špatné,“ nechal se slyšet Radek Videnka, který dětské hřiště u KASSky navštěvuje pravidelně se svým synem.

Absence laviček je podle radničních úředníků jen dočasná. Část laviček na nábřeží Míru byla demontována kvůli novému nátěru a u hřiště v areálu KaSS Střelnice se zatím lavičky neosazovaly z důvodu provádění kácení stromů. Čekalo se prý na zpracování studie pro využití těchto ploch. „Osazení laviček zde budeme realizovat co nejdřív,“ dodala Benátzká.