Moderátoři „lidové“ televize Šlágr Petr Šiška, Zuzana Bubílková a Vratislav Měchura přijedou na karvinský zimní stadion provázet natáčením pořadu Silvestrovská Šlágr Revue, který pak stanice odvysílá právě na Silvestra.

Oblíbený televizní kanál společně se svými hosty přijede za necelé tři týdny dopředu oslavit i výročí města, které Karvinou čeká příští rok. „Propojovacím článkem byl Petr Šiška. Karviná slaví úderem půlnoci výročí krásných 750 let a díky vstřícnosti města a jejich zástupců budou TV Šlágr a naši diváci u toho,“ uvedl produkční televize Tomáš Jedlička.

KDO VŠECHNO DORAZÍ?

Diváci se mohou v pondělí 28. srpna těšit na největší hvězdy televize, konkrétní jména ale zatím produkce neprozradila. Několikahodinový program ale obohatí i místní Koncertní sbor Permoník nebo mistr Evropy v krasobruslení Tomáš Verner.

Město se na natáčení chystá podobně jako na jiné hromadné akce.

„Mimořádně dáme pro ten den zdarma k dispozici parkoviště před obchodním domem naproti stadionu,“ uvedla mluvčí města Šárka Swiderová. Na stadionu by pak měly fungovat alespoň dva bufety s občerstvením.

PŘIJEDE I EVROPA

Zváni jsou nejenom obyvatelé Karviné, ale i zbytku republiky a sousedních zemí.

„Máme radost, že se nám povedlo pomyslně zrušit hranice mezi Českem a Slovenskem, zájem je z obou zemí,“ uvedl Jedlička.

Karviná ale leží především hned vedle Polska, jehož obyvatele organizátoři rovněž očekávají v hojném počtu.

„V minulosti jsme už v Polsku točili velký pořad a jsme rádi, že to právě Poláci mají tentokrát opravdu blízko,“ dodal Jedlička.


HANA HUSOVSKÁ, KATEŘINA PARAIOVÁ