Stál také za projektem výmalby části plotu areálu Kovona, kde dostali prostor nejen streetart umělci, ale i děti místních škol a veřejnost.

„Loni jsme s vedením Průmyslového Parku Karviná (bývalá Kovona) chtěli prostřednictvím street art festivalu především oživit betonové oplocení areálu. A tehdy si mě všimli lidí z technických služeb a poptali u mě malbu na jejich sběrný vůz“ říká Nikola Vavrous, známý pod uměleckým pseudonymem „Khoma“. Podle něj je streetart cesta jak vnést novou energii do zanedbaných a neudržovaných části veřejného prostoru.

Ředitel Technických služeb Karviná Zbyněk Gajdacz dodává, že pouliční umění je především doménou mladých, ale věří, že jej ocení i starší generace. „Nápad vyzdobit naše piaggio vzešel především od našich mladých progresivních kolegů, kteří mají kontakty a nápady. Auto by ale bylo nutné obnovit tak jako tak, protože už korodovalo a stejně se tento problém řešil. Proč tedy obnovu nepojmout moderně,“ vysvětlil Zbyněk Gajdacz.

Podle něj jsou ohlasy veřejnosti veskrze pozitivní a lidem se nový design auta líbí. „Uvidíme, jak se nápad osvědčí a třeba v budoucnu služeb podobných umělců ještě využijeme,“ dodává ředitel technických služeb.