Park o rozloze 4 600 metrů čtverečních bude rozčleněn do tří částí. První část bude určena pro menší plemena psů a bude oddělena plotem od části pro velká plemena.

„Důvodem je ochránit menší plemena před stresem z velkých psů. Obě tyto části budou aktivními zónami, třetí část parku bude klidovou zónou pro společný pohyb plemen všech velikostí. Zóna bude umístěna v jihovýchodním rohu areálu, kde se nachází stávající vzrostlá zeleň a bude chránit psy i jejich majitele před sluncem,“ popisuje mluvčí radnice Lukáš Hudeček.

Postupně se bude park vybavovat herními a cvičícími prvky pro trénování psí agility a dalším mobiliářem jako jsou psí pisoáry, lavičky, odpadkové koše na komunální odpad a odpadkové koše se sáčky na psí exkrementy.

„Vyslyšeli jsme přání pejskařů, a také jsme chtěli slyšet i jejich názory a postřehy na dispozici a fungování parku. Pokud bude tento projekt úspěšný, budeme v budoucnu hledat ve městě další vhodná místa, kde by podobný areál pro psy mohl vyrůst,“ říká primátor Karviné Jan Wolf.

Práce na vybudování psího parku by měly začít ještě letos. Začne se probírkou dřevin a úpravou zeleně. Následně bude celý areál oplocen a bude v něm postupně instalováno potřebné zařízení včetně mobiliáře.