Do města další z velkých nadnárodních obchodních řetězců. Brněnská developerská firma vyřizuje na zdejším stavebním úřadě povolení ke stavbě hypermarketu Interspar. Vyrůst by měl v areálu bývalého Okresního stavebního podniku v ulici Rudé armády. Nákupní centrum nese název Interspar a Family cen〜trum. Pokud vyřizování administrativy se stavbou spojené půjde jak má, stavba by měla začít příští rok v červnu a otvírat by se mělo v dubnu 2009.

„Investor plánuje zaměstnat asi 200 lidí, počítá s rozšířením služeb čerpací stanice, autoservisem, myčkou aut a samozřejmě parkovištěm pro několik stovek vozů,“ píše se na stránkách krajského úřadu. Po obchodních domech společností Tesco, Kaufland a Hypernova by to v Karviné byla čtvrtá velká prodejna. Vedení města však tímto záměrem nadšeno není. „Myslíme si, že současný stav je vyhovující. Spíše bychom přivítali vznik marketu pro kutily a zahrádkáře. Takovýto sortiment ve městě chybí,“ tvrdí karvinský primátor Tomáš Hanzel.

Záměr společnosti Reinvest Corporation, která stavbu Family centra vyřizuje, však ovlivnit nemůže, neboť pozemky, na kterých má velkoprodejna vyrůst, jsou v soukromém vlastnictví. „Jejich majitelem je soukromá společnost Karvinská stavební,“ uvedla mluvčí magistrátu Šárka Swiderová. Územní řízení je však momentálně pozastavena, protože stavební úřad vyzval investora k dodání dalších podkladů. Termín má do 30. září.