Halu v Karviné vytipoval místní Wheel club, který vyznavače výše uvedených sportů sdružuje. Po dokončení prací by se měl klub stát jejím nájemcem. Objekt ale bude sloužit i široké veřejnosti. „Halu budeme využívat celoročně k freestylovým sportům jako jsou scootering, jízda na bmc bikes, skateboardu, nebo in-line bruslení. Jsme rádi, že jde o halu a překážky budou kryté, chráněné před různými přírodními vlivy," pochvaluje si již nyní člen Wheel clubu Karviná Tomáš Janík.

Bývalou halu drátoven koupilo město a už několik týdnů tam probíhají nutné opravy a úpravy. Byla totiž v poměrně špatném stavu. Nyní už má téměř komplet vyměněné opláštění a zčásti je nová i střecha. Chystá se instalace osvětlení a nátěry.

„Až práce dokončíme, mohli by si bikeři začít připravovat vybavení," upřesnil investiční náměstek primátora Jan Wolf.

„Zima a jaro pro nás budou ve znamení příprav překážek a jejich postupné instalace. Hala by mohla být plně v provozu na přelomu jara a léta příštího roku,"dopřesnil za Wheel club Tomáš Janík.

Bohumínský skate areál už je osazován překážkami.

Nový adrenalinový areál vzniká také v Bohumíně v místech bývalé nafukovací haly v areálu Faja v Revoluční ulici. Také zde vše vznikalo ve spolupráci s místními vyznavači daných sportů.

„Přání vybudovat v Bohumíně skatepark se zrodilo v hlavách aktivních členů občanského sdružení Mládež. Myšlenku jsme podpořili a uzavřeli se sdružením dohodu, že si konkrétní překážky se speciálním povrchem sami vyberou a budou skatepark provozovat. My zajistíme výkup a vyasfaltování plochy, požádáme o dotaci na nákup překážek a dofinancujeme jejich pořízení," uvedl místostarosta Bohumína Igor Bruzl

Sportoviště se slavnostně otevře v květnu příštího roku. Park nabídne vyžití pro skateboarding, bmx kola, in-line brusle a koloběžky.