„Všem musím moc poděkovat, bez jejich podpory a spolupráce by taková akce vůbec nebyla možná,“ říká úvodem manažerka hotelu Rudolf Dagmar Michalcová.

A co vše se kolem hotelu dělo? Pro děti bylo přichystáno několik stanovišť, kde plnily různé úkoly sportovního i zábavního typu. „U nás si děti vyzkoušejí základní cviky a trénink, kterým v praxi procházejí i naši malí hasiči v žákovských týmech. Na takovou akci jsme přijeli moc rádi, aktivity pro děti nás baví,“ řekl u stanoviště, kde si zájemci mohli také prohlédnout hasičský vůz i mobilní zázemí pro hasiče, velitel SDH Havířov-Město Emanuel Došlík.

Od zajímavých úkolů u hasičů rovnou na prkno. Přesněji řečeno, na skateboard, a to pod dohledem těch nejpovolanějších. Skejtové stanoviště nabízelo projížďky i pro ty úplně nejmenší, mnohé větší děti si dráhu daly i samy, a některé i velmi bravurně.

„Ačkoli se to nezdá, jsme město snad s největším počtem lidí jezdících na skateboardech v republice. Je to možná trochu paradox, protože podmínky tu nejsou nejlepší, chybí i pořádný skate park, vím, že letos se už má něco začít budovat,“ podotkl zástupce stánku Picnic skateshop Petr Vašut. „Takové akce, jako dnes, by klidně mohly být ve městě častěji a rádi se kdekoli budeme účastnit. Skateboarding bude brzy i olympijský sport, také v našem městě už vyrostla řada talentů, kteří jsou dnes profesionálové, a ukazovat dětem náš sport je fajn a třeba to i někoho právě na takové akci opravdu zaujme a začne tímto sportem žít,“ dodal. U stánku si pak malí jezdci mohli vybrat z řady stylových dárečků, ty úplně nejmenší bavily i obří modely skejtových bot, na kterých se zároveň učili, jak správně zavazovat tkaničky.

Den u hotelu Rudolf ale nebyl jen o výkonech. Bylo i na co koukat. Potlesk sklidili městští strážníci a jejich ukázky výcviků služebních psů, zajímavé informace i úkoly nabízela stanoviště Nemocnice s poliklinikou Havířov. A po prohlídce sanitky si malí zájemci mohli zahrát i na řidiče, poté, co splnili další zábavný úkol u stanoviště autosalonu, který jim pak předváděl i opravdové vozy.

Pro děti i dospělé pak byly lákavé i stánky rukodělných výrobců a různých přírodních produktů a pochutin. „Jsou to lidé, se kterými jsme rozjeli i další z našich projektů, velikonoční a vánoční handmade jarmarky. Jak říkám, sami bychom toho zvládli málo, když ale všichni taháme za jeden provaz, může z toho být velká a podařená akce,“ dodala s radostí manažerka hotelu Dagmar Michalcová.