Důkladná příprava návštěvy proběhla v úterý, když do města přijel prezidentův předvoj, aby zajistil organizační a bezpečnostní detaily.

Oficiální potvrzení prezidentovy cesty vydal krajský úřad ve středu. Zveřejnil také časový harmonogram návštěvy. Pokud by vše mělo probíhat podle předem připraveného scénáře, měla by prezidentova kolona přijet do Havířova o půl čtvrté odpoledne.

Setkání s občany na náměstí

Přibližně v 15.40 by se měl Zeman setkat na magistrátě s představiteli města. V 16 hodin je plánováno setkání s občany na náměstí Republiky, pokud by však panovalo nepříznivé počasí, bude setkání přesunuto do KD Radost. Vše se však zatím připravuje pro setkání na náměstí, kde bude postaveno podium. Počet otázek občanů prezidentovi však bude omezen. 

Součástí setkání s občany bude také slavnostní podepsání prezidenta do Pamětní knihy města, dekorování praporu města stuhou prezidenta republiky a předání daru města prezidentu republiky.

Město daruje obraz

Primátor Havířova Daniel Pawlas věnuje prezidentu Zemanovi za město obraz grafika a malíře Pavla Hlavatého. 

V 16.45 je prezident objednán v místní nemocnici, kde se setká s vedením i zaměstnanci. Poté se celá kolona přesune z nemocnice na Šumbark, kde má Zeman v 18 hodin domluvenou prohlídku provozu výroby pečiva ve velkopekárně Semag a také setkání s vedením a zaměstnanci.

Ve 20 hodin už má prezident naplánovanou večeři s nově zvolenými primátory krajských statutárních měst a ředitelů krajských nemocnic.