Dluhy Havířovské hokejové společnosti vůči různým subjektům jsou mnohonásobně vyšší, než si byli všichni schopni připustit. Podle informací Deníku by těsně před zahájením sezony měly činit neuvěřitelných dvacet milionů korun.

Hokejisté hledají pomoc, kde se dá, vedení města je zděšeno. Hrozivá čísla údajně odhalil audit, který si vyžádali zástupci radnice ustavení do různých kontrolních složek vedení klubu. Čísla, která vyšla najevo, všechny šokovala.

Rozčarování neskrývá vedení města, které v tuto chvíli nechce o navýšení dotace ani slyšet, a přirovnává současný stav k tragédii.

„O číslech, která uvádíte, jsme opravdu s vedením HC Havířov Panthers mluvili. Je to hrozné a momentálně si nedovedu představit, jak chce klub situaci vyřešit. Další jednání se uskuteční na radě 2. září, kde by měli hokejoví činovníci přijít vysvětlit celou situaci a přednést návrh, jak ze současného stavu vyjít,“ neskrýval znepokojení primátor Havířova František Chobot.

Vedení havířovské hokejové společnosti nepříjemnou situaci neskrývá, ale mluvit o dvacetimilionovém dluhu mu v tuto chvíli nepřipadá seriózní. „Máme sice dluhy okolo devatenácti milionů, ale na druhé straně také pohledávky vůči jiným subjektům ve výši čtrnácti milionů, takže účetně se jedná o rozdíl, který se pohybuje okolo pěti milionů.

Otevřeně jsme přiznali, že hráčům a také realizačnímu týmu dlužíme tři miliony, takže určitě nehodláme nic skrývat. Mrzí mě, že takové zprávy vyplouvají na povrch v době, kdy se snažíme danou situaci normalizovat. To nám totiž u obchodních partnerů určitě na pověsti nepřidá,“ uvedl jednatel Havířovské hokejové společnosti Petr Folta.

Ten také odmítl, že by Havířov sezonu nezačal, nebo že by soutěže prodal do jiného města. „Zprávy o prodeji prvoligové licence jsou pouze fámy, které nemají žádné opodstatnění.

S nikým jsme o prodeji hokeje nejednali a soustředili jsme se hlavně na to, abychom mohli hráčům vyplatit dlužné částky,“ vysvětlil dále Petr Folta.