Jan Krkoška se narodil v roce 1976 a vystudoval střední odbornou školu. V mimopolitické sféře zprvu působil jako obchodní ředitel a manažer, politický činný začal být v Krnově, kde v letech 2014 až 2018 působil jako místostarosta, dosud je tam radním.

Členem hnutí ANO je od roku 2016. V zastupitelstvu Moravskoslezského kraje je od téhož roku, kdy byl zároveň zvolen také náměstkem hejtmana. Dosud měl na starosti regionální rozvoj a cestovní ruch.

Nyní je novým, v pořadí pátým hejtmanem Moravskoslezského kraje po Evženu Tošenovském, Jaroslavu Palasovi, Miroslavu Novákovi a Ivo Vondrákovi. Ke své práci pro Moravskoslezský kraj říká: „Jen cílevědomá práce, důvěra a vzájemná spolupráce může přinést takový rozvoj, který bude naplňovat potřeby současné generace, aniž by ohrozil schopnost naplňovat potřeby našich dětí a generací budoucích.“

V čele regionu chce navázat na práci svého předchůdce. „Situace je nelehká, ale je nyní důležité vrátit se ke každodenní práci pro obyvatele Moravskoslezského kraje. Beru to jako velký závazek vůči občanům. Prioritou zůstává realizace strategických projektů kraje a plnění koaličního programu,“ uvedl po svém jmenování hejtmanem Moravskoslezského kraje.