Které kroužky se v dnešní době těší největší popularitě? „Nejoblíbenější jsou ty počítačové, pak sportovní a následně zvířata. Ale naplněné máme všechny kroužky, z novinek letos poprvé nabízíme například drumland hraní na drumbenech a některé nové taneční styly," uvedla za Asterix Havířov Hildegarda Zajačková s tím, že všechny zájemce zve v pondělí od 9 do 18 hodin na den otevřených dveří.

Karvinské volnočasové středisko Juventus má svůj den otevřených dveří naplánovaný na 7. září a bude se konat od 14 do 17 hodin v parku Boženy Němcové.

Juventus letos po několika letech do své nabídky kroužků znovu zařadil také plastikového modeláře. Velké oblíbenosti se v Karviné těší mimo jiné i mažoretky, k čemuž přispívají především jejich úspěchy na soutěžích.

„V módě jsou teď bojové sporty. My máme kickbox, taekwon-do, chceme otevřít workout, který s tím taky souvisí. Chodí tam jak chlapci, tak i děvčata, ku příkladu z 25 dětí je v kroužku sedm holek. Dříve byl velký boom se street dance, ale ten už je teď na ústupu," řekla Michaela Tomoszková z Juventusu.

Nabídka kroužků je určená dětem již od čtyř let. Pro ně jsou připravená různá cvičení, angličtiny i výtvarné aktivity.

V Orlové nejmenším zájemcům nabízejí například taneční Mini, výtvarné studio Motýlek a Mini Disko, kde můžete dítě přihlásit již od tří let. Zápisy do kroužků Domu dětí a mládeže v Orlové probíhají již 2. září v klubu Spirála, zápis lze provést ale také na zahajovacích lekcích.

Za pár korun i za tisíce

Ceny kroužků se pohybují od pár stovek až po několik tisíc. Na přitažlivosti kroužkům přidávají také atraktivní názvy a spojitosti s populárními postavičkami. Například bohumínský Dům dětí a mládeže nabízí Klub Harryho Pottera. Mezi netradiční kroužky v Bohumíně pak patří například golf.

„Přihlašování pak záleží na jednotlivých kroužcích, ale na většinu se dá přihlásit ještě v průběhu září," sdělila Petra Kolibačová z Domu dětí a mládeže Fontána v Bohumíně.

„Den otevřených dveří přímo nemáme, ale máme náborové akce na školách i ve městě, kde oslovujeme děti, jinak otevřené dveře máme stále, kdykoli k nám můžete přijít a podívat se, jak to tady vypadá," dodal její kolega Jiří Trucla.

V Českém Těšíně nabízejí nově například jízdu na koni.

„Nově jsme rozšířili také jazyky. Přibyla italština, ruština a polština, ta je pro děti i dospělé. Pro předškoláky máme pohybový kroužek Škatulata, hejbejte se! a Mini Kanafas, což je kroužek country tance. nově pro starší i menší děti. Zájem je také o badminton. Kurzy nám začínají 8. září, s výjimkou florbalu, ten začíná už prvního," uvedla ředitelka Domu dětí a mládeže v Českém Těšíně Eva Juricová.

Prvních 14 dní je zdarma k vyzkoušení.