„Parádní autíčko. Malé, tiché, dobře se řídí, ani řadit nemusíte, má to automatickou převodovku," pochvaluje si Ivana Ličková, pracovnice bytového oddělení karvinského magistrátu.

Po dobrých zkušenostech s elektromobilem, pronajatým v roce 2014 od společnosti ČEZ, která ve městě nechala před více než rokem instalovat dobíjecí stanici, se radnice rozhodla pořídit rovnou dva elektromobily. „Máme je na tříletý operativní leasing, roční provoz přijde u každého asi na 900 korun," řekla mluvčí města Šárka Swiderová.

Veřejná dobíjecí stanice je na parkovišti u jedné z budov karvinského magistrátu v centru města a malé peugeoty, s nimiž jezdí karvinští úředníci, ujedou na jedno nabití až 120 kilometrů.

Služební elektromobily jsou na radnicích v okrese stále spíše „popelkou". Kromě Karviné mohli vyzkoušet elektrovozidlo také v Havířově, to vrátili, ovšem o pořízení dalšího zatím neuvažují. „Rada města pronájem ani zakoupení elektromobilu neschválila," řekla Romana Bartošková z havířovské radnice.

V Orlové ani v Bohumíně elektromobily nemají, zato v Českém Těšíně mají rozjednaný nákup auta s hybridním pohonem. „Máme také připravený projekt zřízení dvou nabíjecích stanic pro elektromobily v centru města. Jednáme v této věci se společností ČEZ a Vysokou školou báňskou," řekla mluvčí českotěšínské radnice Dorota Havlíková.