Na Velké ceně MSK Karviná s mezinárodní účastí vezli trenéři Žibritovi patnáct závodníků z nově založeného klubu ze Stonavy. Hned deset z nich bylo úplnými nováčky, kteří si prožili svůj turnajový křest. Přesto se Stonavským podařilo vybojovat sedm medailí. „O ty nám ale nešlo. Judisté si musí nejprve otestovat své schopnosti v pro ně zcela nové turnajové zkušenosti. Proto jsem rád, že jsme vystupovali jako tým. Zkušenější podporovali a hecovali začátečníky, ti svoji ještě technickou nevyspělost doháněli obrovskou snahou a maximálním nasazením,“ vysvětloval kouč stonavských judistů Petr Žibrita.

V kategorii starších žáků do 55 kg vybojoval pro SK Stonava první zlatou medaili Daniel Žibrita. V mladších žákyních do 38 kg pak Markéta Wachtarczyková bronz. V kategorii benjamínků do 32 kg se skvělým výkonem zaskvěla Jana Waloszková. Má stříbro. V benjamíncích si svou vůbec první medaili vybojovali také Daniel Kucharczyk (do 22 kg) a Dominika Brzosková (do 21 kg). Další bronzy v těžké konkurenci polských a slovenských závodníků přidali Filip Dadej (do 27 kg) a Tomasz Hanzel (do 42 kg). Ale i ostatní závodníci nezklamali. Jakub Walica, Albert Wróbel, Jakub Vojtěch, Michal Bugla, David Kasparek, Daniel Miarka, Adrian Bohm a Rudolf Stařičný nasbírali jedny z prvních zkušeností.

„Jako trenéři jsme se nejvíce báli toho, že atmosféra velkého turnaje rozklepe nováčkům kolena a budou na tatami působit odevzdaně, což se někdy stává. Opak byl ale pravdou. Všechny naše začátečníky atmosféra i zkušenější kamarádi vyburcovali ke skvělým výkonům. Dnes můžu konstatovat, že judo ve Stonavě byl krok správným směrem. Má budoucnost a ještě o nás bude hodně slyšet,“ tvrdí odvážně Petr Žibrita, trenér a předseda oddílu.

Velká cena MSK

Karviná Benjamínci:

2. místo – Jana Waloszková (do 32 kg)

3. místo – Daniel Kucharczyk (do 22 kg)

3. místo – Dominika Brzosková (do 21 kg)

3. místo – Filip Dadej (do 26 kg)

3. místo – Tomasz Hanzel (do 42 kg)

Mladší žáci:

3. místo – Markéta Wachtarczyková (do 38 kg)

Starší žáci:

1. místo – Daniel Žibrita (do 55 kg)