„Napsala jsem si své přáníčko taky, kdo ví, třeba se to splní. Nějak mě ta atmosféra strhla, tak jsem i já začala věřit na zázraky a splněná přání," popsala své dojmy paní Andrea, která park navštívila se dvěma malými dcerkami.

Akci, která byla součástí iniciativy Český Ježíšek, organizovalo Centrum pro rodinu Sluníčko. „Naplnili jsme téměř tisícovku balonků a už nám jich tady zbylo jen pár," uvedla jedna z organizátorek chvíli před zahájením vypouštění.

To proběhlo přesně v 15.15, pokyn vydal skrze rádio Impuls Václav Vydra. Podobná akce se ve stejnou chvíli konala na dalších 416 místech v České republice. Na Karvinsku se do iniciativy zapojilo dohromady jedenáct organizací a obcí.

Hlavním cílem této iniciativy je propagace českých vánočních tradic, v Univerzitním parku tak nechyběly ani tradiční koledy a proběhl dokonce i malý kvíz, kdy se moderátor ptal, kde se narodil Ježíšek a kde se vlastně ten Betlém nachází.

„V Ostravě nebo možná v Praze," hádaly nejmenší děti.

Většina dětí si přála od Ježíška pěkné hračky, některé také poprosily Ježíška o to, aby měly hodně kamarádů nebo třeba o sestřičku či bratříčka.

„Já bych chtěla panenku a zpívající myšku Minnie," svěřila se nám čtyřletá Adélka.

„Já bych chtěl autodráhu a možná taky bráchu, ale to ještě nevím, hlavně tu autodráhu," prozradil nám pětiletý Oliver.

„No a ještě si vlastně pak v září přeju, aby mi to šlo ve škole," doplnil chlapec po připomenutí maminky.

Čtěte také: Havířovské balonky se do rekordu počítat nebudou