"Policisté z karvinského oddělení v Novém Městě informaci o události přijali v pondělí 25. dubna. V té době ještě neznámý pachatel sledoval paní seniorského věku, která byla na cestě z hornické nemocnice až na ulici Cihelní. V nestřeženém okamžiku, nečekaně nic netušící 75leté ženě vytrhnul z ruky její tašku. Zřejmě počítal i se svoji fyzickou převahou," uvedla k události mluvčí policie Zlata Viačková.

Těrlicko 26. dubna 2022. Ohořelá auta, která z hořící stodoly vytáhli hasiči.
Těrlicko: když vám požár zničí nejen veterána za milion a třicetiletou dílnu

Žena v kabelce měla finanční hotovost, mobilní telefon a osobní věci.

"Paní způsobil nejen majkovou újmu, ale navíc i pořádný šok. Poté s lupem uprchl do městské části Nové Město, poblíž karvinského gymnázia," dodala Viačková.

Vzhledem k závažnosti případu policisté obratem začali po podezřelém a věcech pátrat a už následující den, 26. dubna v ranních hodinách, měl důvodně podezřelý svoji identitu a následně v krátkém čase (ještě dopoledne) byl dopaden.

Pachuť hořkosti

"Ještě týž den byl skutek policisty místního oddělení realizován v tzv. zkráceném přípravném řízení. Část odcizených ženiných věcí byla nalezena. Avšak hodnotnější věci, včetně peněz již byly ztraceny zcela nenávratně," dodala mluvčí policie.

Stonava, Dům PZKO, duben 2022.
Populární "pezetka" ve Stonavě opět v provozu, ocení to jistě nejen cyklisté

K lidsky hořkému případu se tentokrát vyjádřil i vedoucí karvinského oddělení Jaroslav Sarčák: „Příběh je to smutný, událost se stala na frekventovaném místě, svědci žádní, nebo bez zájmu. Na druhou stranu, policisté se mohli spolehnout na mnohdy „neprávem kritizovaný“ městský kamerový systém, který se v tomto případě stal další hlídkou ve městě a významnou měrou se podílel na objasnění případu.“ 

Podezřelému muži bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže s trestní sazbou odnětí svobody až na dvě léta.