„Domy jsou vybydlené a jejich údržba a opravy vyžadují nemalé prostředky, přičemž o volné byty, a těch je u obou domů většina, tam není zájem," řekla mluvčí radnice Šárka Swiderová.

Jeden dům stojí přímo naproti nové tělocvičně gymnázia v Mírové ulici, druhý o pár desítek metrů dál směrem k ZŠ Družby v Makarenkově ulici. Oba domy jsou dlouhodobě ve špatném stavu, na němž se podíleli a podílejí i problémoví nájemníci.

Pokud se domy budou skutečně bourat, dostanou podle mluvčí města všichni současní nájemníci adekvátní bydlení jinde.

„V domě v Mírové je dnes 22 volných bytů, jen deset je obsazených. V Makarenkově je to stejné 10 obsazených a 22 volných," řekla Swiderová. Definitivní slovo budou mít zastupitelé, kteří návrh dostanou ke schvalování v listopadu.

Celkem tak město v krátké době odepsalo tři své bytové domy v této čtvrti. V září zastupitelstvo souhlasilo se stržením stejného bytového domu v ulici Na Vyhlídce, který byl delší dobu prázdný.

Demolice obytných domů začaly v květnu 2013, kdy společnost RPG nechala zbourat svých sedm domů v ulici Na Vyhlídce. Demoliční výměr stavební úřad vydal kvůli špatnému stavu domů.