Obyvatelé Karviné budou mít už brzy možnost sledovat zprávy ze svého města na vlastním televizním kanálu. 4. prosince se totiž spustí Městské televizní vysílání (MTV) Karviná, které bude přinášet zpravodajství a zajímavosti z města. „V plánu jsou dvě přibližně desetiminutové zpravodajské premiéry, vždy v úterý a v pátek v 18 hodin. Kromě toho poběží videotext s oznamy úřadů a institucí či pořadatelů kulturních akcí,“ přiblížil Jaroslav Nakládal, který je pověřen přípravou vysílání.

Naladit si městské vysílání budou moci jak uživatelé kabelové televize, kterým tuto službu zprostředkovává společnost Kabelová televize Karviná (KTK), tak bude dostupná v kratší verzi klasickou cestou, tedy přes televizní anténu v podvečerním vysílání stanice RTA. Výhledově bude možné MTV Karviná sledovat i přes satelit a po internetu.

„Pokrytí kabelové televize je ve velké části města, na sídlištích Ráj, Hranice, Mizerov, Nové Město a KTK má zhruba 15 tisíc zákazníků,“ řekl Nakládal. Zprávy bude připravovat tříčlenný štáb a provoz MTV Karviná by se měl naplno rozjet od ledna 2008. Redakce chce lidem umožnit také možnost komunikovat s úřady a dále budou lidé moci prostřednictvím SMS odpovídat na otázky v anketě vysíláné v městském zpravodajství.