Například v Českém Těšíně proběhne první svoz už v úterý 8. ledna. Ke zpracování v drtičce dřeva se tak podaří odvézt až sedm set smrčků nebo borovic. Další svozy v Českém Těšíně proběhnou v termínech 15., 22. a 29. ledna.

V Orlové podobnou službu zajišťují tamní technické služby.

„Lidé většinou nechávají vánoční stromky pohozené u popelnic. Naše technické služby je pak po Třech králích odváží do sběrného dvora,“ sdělila Deníku Nataša Cibulková, mluvčí Orlové.

V Bohumíně provádí svoz vánočních stromků během celého ledna firma BM servis. „Vozí je do kompostárny, kde se dále ekologicky zpracovávají,“ potvrdila mluvčí města Jana Končítková.

Stejně tak v Karviné, kde mají hromadné svozy naplánované v těchto dnech. Podle mluvčího města Lukáše Hudečka ale mohou lidé sami stromky odvézt do sběrného dvora v areálu Technických služeb v Karviné-Novém Městě.

„Odtamtud pak stromky putují na skládku, kde po nějaké době rozloží, protože to je přírodní materiál,“ dodal Hudeček.

V Havířově hromadný svoz vánočních stromků neorganizují.

„Jelikož ale stromky zpravidla končí u kontejnerů s odpadem, likvidují je pak naši lidé, kteří vykonávají veřejně prospěšné práce. O tyto stromky pak každoročně žádají myslivci, kteří je využívají jako krytí pro bažanty. Zbytek stromků pak končí na skládce jako biologický odpad,“ řekla mluvčí Havířova Jana Kriš.