Alespoň do stavu, v jakém se dá pomocí obnovovaných snímků sledovat aktuální situace na náměstí Republiky, uvedli technici webové kamery, které jsou umístěny na střeše věžového domu na Národní třídě.

Havířovský deník v úterním vydání kritizoval, že kamerový systém je už několik dnů nefunkční a nikdo se nehlásí k jeho opravě. Vedoucí oddělení informatiky Jiří Kubala ani nevěděl, že zařízení je v poruše a zobrazuje nehybný zastaralý snímek. Odpovědní lidé se nakonec přece jen našli, protože v úterý už kamery zobrazovaly aktuální situaci.

„Zatím nemáme technické prostředky, abychom měli zpětnou vazbu, že nefunguje přenos obrazu z kamery do internetové sítě. Kontaktovali jsme dodavatele této technologie a ten přislíbil monitoring této technologie. Při poruše přes víkend se závady opravují až následující pracovní den,“ sdělil mluvčí havířovského magistrátu Ivan Trnka.

Plynulého obrazu se ale lidé na internetu nedočkají ani v budoucnu. „Cílem tohoto projektu měl být staticky přenášený obraz z těchto kamer, jako má většina měst. Lidé takto na internetu zjistí například aktuální počasí. Kamery umožňují zaznamenat kulturní akce konané právě na náměstí. Účelem projektu ale nebyl, a ani s ohledem na cenu nemohl být, přímý přenos obrazu z těchto kamer,“ dodal Trnka.