Havířovský deník kritizoval, že ze strany města ani společnosti nebyl několik dnů zájem systém opravit. Už ve čtvrtek začaly kamery opět zprostředkovávat aktuální snímky a dokonce bylo zprovozněno i ovládání jedné z kamer přes internet.

Lidé si mohou kameru libovolně natáčet a obraz i přibližovat. V zorném poli je nejen náměstí a střed města, ale i panorama Beskyd. Tato kamera nezprostředkovává jen snímky aktualizované každých 15 sekund, ale plynulé záběry.

„My jsme byli původně informováni, že plynulé video zprovozněno nebude. V týdnu ale přišli technici a celý systém vyladili a zdokonalili,“ řekl tajemník havířovského magistrátu Milan Menšík.

Hlavním účelem veřejného kamerového systému je umožnit každému, kdo má přístup k internetu, podívat se, co se v centru právě děje, jaké venku panuje počasí. Nepřetržitě snímající kamera přístupná široké veřejnosti městu dosud chyběla.

Ovládání kamery je možné i pomocí poměrně pomalého internetového spojení, kdy však pohyb a obraz není tak plynulý.
Otázkou zůstává, zda proti kamerám nebudou protestovat lidé bydlící v blízkosti, kterým by mohlo vadit narušení soukromí.