Lidé, bydlící na Ostravské ulici poblíž obchodního domu Kaufland, si stěžují na hluk. Ze spánku je budí zásobovací náklaďáky, které do prodejny pravidelně přivážejí zboží. „Zajímalo by mne, jak lze zabránit tomu, aby si zásobovací kamiony Kauflandu nedělaly noční parkoviště z místa pro jejich vykládku. Psal jsem na vedení Kauflandu již vícekrát a vždy slíbili nápravu. Ta ovšem trvala vždy jen nějaký čas. Pak se zase vše vrátilo do starých kolejí,“ postěžoval si jeden z obyvatelů Ostravské ulice. Podle něj kamiony přijíždějí mezi půl třetí a půl čtvrtou hodinou ráno.

„Chodím do práce pouze na ranní směnu, a tak mám o budíček postaráno, protože většinou už do půl páté, kdy vstávám, neusnu. Předminulou sobotu přijel kamion dokonce v devět hodin večer a stál tam celou noc až do rána, než vyložil,“ dodal muž. Největší rámus podle něj dělají kamiony s mrazicími boxy, které s přestávkami pracují. Podle informací z radnice měřili hygienici úroveň hluku v tomto místě za plného provozu loni v prosinci.

Z výsledků vyplynulo, že provoz prodejny hlukovou situaci v okolí nijak nadměrně nenarušuje. „Nicméně od té doby se mohl provoz této prodejny– jeho četnost a doba zásobování – změnit. Doporučovala bych, aby se obyvatelé Ostravské ulice s tímto konkrétním problémem obtěžování hlukem obrátili přímo na krajskou hygienickou stanici, územní pracoviště Karviná,“ vysvětlila vedoucí oddělení výstavby a životního prostředí Yvona Červeňová.

„Nemůžeme za město udělat více, neboť pozemky nám nepatří,“ dodala s tím, že pokud ale dostanou na úřad podklady z krajské hygienické stanice o tom, že je hluk překračován, budou k tomuto problému přistupovat jako za stavební úřad. Redakce se neúspěšně pokusila získat vyjádření hygieniků. „Nikdo se na nás zatím s touto stížností neobrátil a my sami bez podnětu nemůžeme hluk přeměřovat. Nicméně si myslím, že v noci tam žádná auta nemají co dělat. Jakmile obdržíme písemnou stížnost, budeme se tím okamžitě zabývat,“ tvrdí pracovnice KHS Pavla Urbánková.