Zaměstnanci šachet tak budou muset z Karviné do práce po objížďkách okolo dolu Darkov a přes Stonavu. Spojnice mezi Havířovem a Karvinou-Louky tak bude neprůjezdná také pro kamiony a linkové autobusy.

Důvodem úplné uzavírky silnice II/475 je oprava komunikace poškozené důlními vlivy. Opravovat se bude ve dvou úsecích. První je asi 300metrový úsek mezi silnicí I/67 a železničním přejezdem a druhý představuje křižovatku mezi doly ČSM sever a ČSM jih. Tady je délka opravovaného úseku asi 500 metrů.

Čtěte také

„Úplná uzavírka začne platit v pondělí 29. dubna a potrvá do začátku září,“ řekla Deníku Daniela Trnková z karvinského střediska Správy silnic MSK. Rekonstrukce prvně zmiňovaného úseku sice skončí už v červenci, spojnice mezi Karvinou a Albrechticemi ale ani tak průjezdná nebude.

V pondělí už pracovníci zhotovitelské firmy sundávali svodidla podél třistametrového úseku silnice, kde budou frézovat asfaltový povrch a rovnat zlom v podloží komunikace.

Uzavírka se dotkne také linkové autobusové dopravy mezi Českým Těšínem, Stonavou, Horní Suchou a Karvinou. Autobusové zastávky: Stonava, Důl ČSM-Jih; Stonava, Důl ČSM-Sever; Stonava, Bonkov rozcestí; Stonava, Mexico a Stonava, Hořany nebudou dočasně obslouženy. Více k náhradním trasám autobusů na www.odis.cz nebo na stránkách města www.karvina.cz.