Policejní mluvčí Daniela Vlčková Deníku potvrdila, že kriminalisté v souvislosti se zahořením v bytovém domě v Karviné obvinili dva muže ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Jejich trestní stíhání je vedeno vazebně.

Čtěte k tématu

Oba muže museli z okenní římsy bytu ve druhém patře vysvobodit hasiči, a následně je zdravotníci převezli na popáleninové centrum do ostravské fakultní nemocnice. Kromě mužů byla v bytě také žena s dítětem, jimž se naštěstí nic nestalo. Hasiči museli při zásahu a likvidaci požáru v bytě museli dalších sedm lidí z domu evakuovat.

„Vzhledem ke stádiu vyšetřování nebudeme v tuto chvíli poskytovat více informací,  každopádně kriminalisté se případu intenzivně věnují,“ řekla Deníku policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Časté návštěvy

Sousedé si podle svých slov všimli častých návštěv v bytě, kde později hořelo . „Varna drog, to nevím. Do bytu ale chodilo hodně návštěv. A taky byl odtamtud hodně cítit kouř z cigár. Ne marihuany ani klasických cigaret, ale cigár,“ řekl Deníku jeden z nájemníků v domě, v němž došlo k požáru.

Na adresu svých sousedů také řekl, že jeden z popálených mužů má údajně bohatou trestní minulost právě v souvislosti s drogami.

Podle informací od hasičů došlo v bytě k požáru kuchyně. „Oheň byl likvidován pomocí jednoho vodního proudu. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 500 tisíc korun,“ řekla mluvčí hasičů Kamila Langerová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Karviná, křídlo ubytovny Předvoj. Tady si to feťáci "píchají"

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek