„Osobní a místní znalost policistů obvodních oddělení v Karviné, Havířově a Českém Těšíně a kriminalistů, jejich spolupráce, nekonečné množství hodin strávených při výpovědích poškozených i svědků a vyhodnocování dokumentace vyústila k muži podezřelému z několika desítek krádeží,“ řekla Daniela Vlčková z Policie ČR.

Začátkem týdne karvinští kriminalisté obvinili dvaatřicetiletého muže ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže. Od poloviny července do začátku září letošního roku se měl v Karviné, Havířově a Českém Těšíně dopustit hned desíti skutků krádeže.

Karvinské lázně zvou na zavírání pramenů.
Tipy na víkend. Na Karvinsku zavírání pramenů, burčákobraní a další

Z různých prodejen bral zloděj potraviny, nápoje, drogistické zboží či akumulátorové nářadí. Drobnější předměty měl většinou uschovat pod oděv a projít přes pokladny bez zaplacení, ale například zmiňované nářadí pronesl normálně v ruce a poté z prodejny utekl.

Zloděj v prodejně.Zloděj v prodejně.Zdroj: se svolením PČR

„Ve dvou případech měl obviněný dokonce odcizit nezabezpečená jízdní kola, která jejich majitelé ponechali odstavená před prodejnami. Celková škoda, kterou měl krádežemi způsobit, byla předběžně vyčíslena na téměř 33 tisíc korun,“ upřesnila Daniela Vlčková.

Hotel Piast v Českém Těšíně v roce 2015.
Povolí Český Těšín hazard? Podle zastupitelů mají rozhodnout lidé v referendu

Obviněný svou „činnost“ nepopíral, ke skutkům kladeným mu za vinu se doznal. Uvedl, že je bez příjmu. Odcizené věci prodal neznámým lidem na ulici a peníze použil pro svou obživu. Jelikož byl v minulosti za obdobné protiprávní jednání již odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky. Aby trestnou činnost neopakoval, podali kriminalisté státnímu zástupci podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, což soudce akceptoval.