Nové je v karvinské hale odbavování při vstupu. Hned u vchodu je pokladna a dva turnikety. „Myslím, že tento prostor se hodně povedl. Prostředí je moc hezké a hlavně kulturnější. V osvětlených skleněných vitrínách jsou k vidění poháry, které klub za posledních dvacet let získal. Je vidět, že vcházíte do házenkářského stánku,“ řekl Deníku generální manažer klubu HC Baník Karviná Marek Michalisko.

Sdílená kola v Havířově.
Havířov si sdílená kola pochvaluje. Karviná je nechce. Víme proč

Stěně naproti bufetu dominuje velká fotografie jedné z největších postav klubu, Františka Brůny, strýce dlouholetého vynikajícího hráče a současného trenéra Michala. Nahoře jsou data s lety, kdy Karviná získala mistrovský titul.

Dva mistrovské poháry se ztratily

Ve skleněných vitrínách si lidé mohou prohlédnout dvě desítky všemožných trofejím které hráči klubu získali. Chybí však poháry za první dva mistrovské tituly z let 1968 a 1972. „Chtěli jsme tu vystavit všech 14 mistrovských pohárů, ale ty první dva nemáme a nevíme ani, kde jsou, kdo je má,“ podotkl pro Deník Michalisko.

Opilí bezdomovci. Snímek z videa Městské policie Karviná.
Strážníci z Karviné zveřejnili videa s opilými bezdomovci a prosí veřejnost

Modernizaci haly vzalo na svá bedra město, jemuž objekt patří. „Jsem rád, že se daří halu a její prostory postupně modernizovat a můžeme nejen hráčům, ale i fanouškům nabídnout zázemí na úrovni. Když dnes vstoupíte do foyeru haly, dýchne na nás historie klubu. Myslím že je to moc pěkně vyvedené,“ řekl náměstek primátora pro sport Andrzej Bizoń.