Pořízení nového kolumbária na hřbitov v Karviné a jeho montáž stála 380 tisíc korun. Počet schránek pro uložení uren se tak stále rozrůstá.

V roce 2000 nechala Karviná na hřbitově postavit kolumbária s třiceti schránkami a v loňském roce se sedmadvaceti schránkami. V letošním roce už město investovalo na hřbitovech do oprav chodníků a parkoviště.

V Bohumíně se brzo ráno 27. června 2022 srazil vlak pendolino odjíždějící do Prahy s posunovací lokomotivou. Srážku nepřežil strojvedoucí pendolina.
Drážní inspekce: za tragickou nehodu Pendolina v Bohumíně může alkohol a chyba

„Na hřbitově v městské části Karviná-Mizerov jsme opravili parkoviště a příjezdovou cestu u Urnového háje. Na Centrálním hřbitově v Karviné-Ráji jsme na některých komunikacích odstranili původní živičný povrch a nahradili jej novým asfaltem.,“ říká primátor Karviné Jan Wolf (SOCDEM).

Žel, také hřbitovy v Karviné se stávají terčem vandalů a zlodějů. Jak již Deník uvedl, letos v polovině dubna vandal poškodil asi desítku hrobů na Centrálním hřbitově v Karviné-Ráji. Dopadený muž svého činu litoval, prý byl opilý.

V pondělí začíná rekonstrukce ulice Polská v Karviné-Ráji. Vyžádá si to několik dopravních omezení a uzavírek. Na snímku křižovatka ulic Ciolkovského, Polská a Božkova, kde se bude stavět nový kruhový objezd.
Řidiči, pozor! Oprava silnice změní průjezd okrajem sídliště Karviná-Ráj

Pachatelem je mladý muž, který pobývá mimo kraj, a jenž byl ve svém rodišti na návštěvě. Jak řekl policistům, opil se a agresi, která v něm narostla po konzumaci alkoholu, si šel vybít na hřbitov.

Dokonce se při svém konání zranil, ale lékařské ošetření nevyhledal. Ke svému jednání se nicméně přiznal. Vyšetřovatel mu sdělil podezření z přečinu poškození cizí věci.