Jak již Deník informoval, koupi lokality schválilo karvinské zastupitelstvo na svém zasedání letos 13. května. Zastupitelé v Karviné schválili nabytí 542 pozemků o celkové výměře 1 178 545 čtverečních metrů od Asentalu. Celková kupní cena pozemků je 37 miliónů korun. Kraj v tomto podpoří Karvinou částkou 18,5 milionu korun.

"Jde o plochy, které jsou důležité pro budoucí rozvoj. Myslím si, že je to dobrá koupě, cena je velice příznivá," řekl k tomu primátor Karviné Jan Wolf na městských sociálních sítích.

Čtěte také

Karviná do lokality Karvinské moře investovala již v minulosti. Vloni tu pak přibylo i nové molo, které je umístěno napůl cesty směrem k hlavní pláži, kde také před letošní sezonou přibyl mobiliář, jako jsou lehátka, převlékárna, lavice a další. Také u hlavní pláže jsou plovoucí mola.

Reakce obyvatel Karviné jsou většinou kladné. Ozývá se však i kritika. Kritikům se nelíbí, že město Karviná investovalo do poddolované oblasti.

Lokalita Karvinské moře se stala velmi oblíbenou pro návštěvníky z Karviné i okolí, zajíždějí i turisté z Polska. Mezi negativa, na které návštěvníci upozorňují, patří nepořádek a vandalismus, který se tu občas vyskytuje.

ANKETA ČTENÁŘŮ


Nahrává se anketa ...