Zastupitelé v Karviné v pondělí schválili nabytí 542 pozemků o celkové výměře 1 178 545 čtverečních metrů od Asentalu. Karviná se přitom o dosud pronajaté pozemky stará už dlouho. Vybudovala tu pláž, stezky a další vybvení. "Už chybí jen nějaké občerstvení," říkají zdejší návštěvníci.

Lokalita se v Karviné stala velmi oblíbenou a lidé tu jezdí nejen za koupáním. Karvinské moře je častým místem zastávek cyklistů, chodí tu i rybáři, pěší turisté a další. Často tu zajíždějí také lidé ze sousedního Polska. Dalšími "domácími" na Karvinském moři jsou otužilci, kteří tu již několik let pořádají různé akce, včetně vyhlášeného koupání na Štědrý den.

Čtěte také

Negativum? Vlastně jen nepořádek, který tu po sobě někteří návštěvníci zanechávají.

"Dnes jsme schválili koupi Karvinského moře, tedy nejen vodní plochy, ale i přilehlých pozemků. Jde o plochy, které jsou důležité pro budoucí rozvoj. Myslím si, že je to dobrá koupě, cena je velice příznivá," řekl v pondělí primátor Karviné Jan Wolf na městských sociálních sítích.

Dodal, že se počítá s tím, že koupi pozemku by mohla finančně podpořit dotace z Moravskoslezského kraje. Rada Moravskoslezského kraje již doporučila krajským zastupitelům poskytnout městu Karviná investiční dotaci na nákup pozemků v lokalitě Karvinského moře ve výši 18,5 miliónů korun. Celková kupní cena pozemků je necelých 37 miliónů korun.

O dotaci mají krajští zastupitelé rozhodnout 6. června.

ANKETA


Nahrává se anketa ...