28. Knižní jarmark v Karviné pořádá místní Regionální knihovna v pátek 8. září na Masarykově náměstí s prtogramem na celý den. 

Tradiční akce láká i letos stovky čtenářů z Karviné i okolí. Ti starší koukali po knížkách nových, ale hledali i zajímavosti, které knihovna dala k dispozici ke koupi za deset, třicet, nebo padesát korun.

Nové molo na Karvinském moři dosud nemá kolaudaci. Lidé jej už přesto využívají.  Září 2023.
Nové molo u Karvinského moře nemá kolaudaci. Lidé ale strhli zábrany

„Tento výprodej již vyřazených titulů má u lidí vždycky úspěch. I letos se starší knížky dobře prodávají,“ řekla pro Deník knihovnice Michaela Jabůrková.

Čtěte také

Půlka střechy není, z okna roste strom… Zachrání Chotěbuz zámek? Je to ruina

Hazard na Karvinsku. Většina měst ho netoleruje, existují ale výjimky

Takové jsou ceny menu v Karviné a Havířově. Oběd pod 150 korun není problém

V Polsku legionella zabíjí, šíří se i na Moravě a ve Slezsku

Knižní jarmark je dobrou příležitostí seznámit děti s knížkami a knihovnou i pro školy. I proto ani nechyběl program pro předškolní i školní děti, o který se postaral známý ilustrátor dětských knížek Adolf Dudek.

Jak prozradila Deníku ředitelka Regionální knihovny Karviná Markéta Kukrechtová, Knižním jarmarkem vyvrcholí letos oslavy 100 let existence knihovny, která je výjimečná mimo jiné tím, že je knihovnou národnostní. Dodnes má například oddělení polské hudby a literatury.

Havířovské slavnosti 2021.
Havířovské slavnosti jsou tady. Těšíte se? Takový tu bude dvoudenní program

Program na Masarykové náměstí v Karviné pokračuje celý den až do 20 hodin. Odpoledne bude také trochu hudební. Představí se místní dechovka Malá černá hudba, kapely Allskapones Nedivoč.