Dopoledne se poběží tradiční běžecký závod, revírní pohodová padesátka, který se završí v areálu Lodiček. Samotný festival pak proběhne odpoledne v areálu Historických lázní Darkov, které jsou letos spolupořadatelem celé akce. Pestrý program se odehraje v lázeňském parku a ve vnitřních prostorách kulturní památky Společenský dům.

„Prostor Historických lázní se chystáme letos výrazně oživit. Připravujeme na sezonu bohatý kulturní program, festival POHO den 2024 je jednou z prvních akcí,“ sdělila generální ředitelka Lázní Darkov Pavlína Filipi.

Festival odstartuje v 15 hodin sportovními i odpočinkovými aktivitami pro děti i pro dospělé. V 16 hodin vystoupí taneční skupina Nicolas Dance Unico. Od 17 hodin je na programu koncert hudební skupiny All Ska Pones. V 18.30 začne STAND UP Show BUMBUM Comedy, ve které bude návštěvníky bavit trio komiků Tigran Hovakimyan, Petr Nasty Cerha a Zbyněk Vičar. Od 20 do 22 hodin se odehraje chillout dance show pod taktovkou DJ Srpa, která celou akci zakončí.

Doprovodný program 

Během dne na návštěvníky čeká zajímavý doprovodný program. „V budově Starých lázní budou probíhat komentované prohlídky, kde se lidé dozví více o přírodním léčivém zdroji Lázní Darkov, jodobromové solance, která byla objevena díky důlní činností a jejíž mineralizace je vyšší než ve světových mořích. Od 15 do 18 hodin si zájemci mohou bez rezervace a zdarma vyzkoušet koupel v této jodobromové solance, nebo si načerpat vodu z pramenu Vilemína, který je k dispozici v budově starých lázní,“ slibuje Pavlína Filipi.

Návštěvníci si také budou moci vyzkoušet jízdu kočárem, lukostřelbu, navštívit biatlonovou střelnici nebo se projet na čtyřkolce. Okamžiky s přáteli si mohou zvěčnit díky moviespinu. Nebudou chybět oblíbení stánky, kde budou na návštěvníky čekat Lázně Darkov, spolek Darkoff, Coctail bar Modrá myš, Ypsilon cafe, kuličková zmrzlina nebo Orlová na furt.

Vstup na festival je pro všechny zdarma. Akce je určena pro širokou veřejnost.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Karviná koupila Karvinské moře. Smlouva je podepsaná, přispěje i kraj

Karviná Lidé se v horkých dnech chladí u Karvinského moře. | Video: Januszek Tomáš