Nový karvinský katolický duchovní byl na kněze vysvěcen biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem v roce 1998. Dva roky působil jako kaplan v Opavě při konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie. Dále byl farářem ve farnosti Háj ve Slezsku, Pusté Polomi a v Ostravě-Plesné.

Od roku 2010 do roku 2018 byl farářem farnosti Hlučín a děkanem hlučínského děkanátu. Poslední tři roky působil v Polsku v komunitě Hnutí Fokoláre, jehož je členem již z dob teologických studií.

Co se stalo na oslavě?

K výměně faráře došlo poté, co z osobních důvodů ukončil svou misi v Karviné polský farář Przemysław A. Traczyk. Podle zjištění Deníku dnes už bývalý kněz rezignoval na všechny své církevní funkce.

Ilustrační foto. Pohled na karvinský kostel Povýšení sv. kříže.
Karvinský farář rezignoval. Policie šetří mravnostní delikt

Karvinští policisté v této souvislosti vyšetřují podezření z možného zločinu mravnostního charakteru, kterého se měl dopustit jeden karvinský duchovní na oslavě narozenin. Podle pondělních informací od policie ale není v případu žádný posun. Obviněn doposud nikdo nebyl.

Vnitrocírkevní šetření v této věci zahájilo i Ostravsko-opavské biskupství. Blíže se ale jeho zástupci k případu nevyjádřili.

Advokát, skrze nějž dotyčný duchovní komunikuje, Deníku už dříve řekl, že se jeho klient cítí nevinen. „Ohrazuje se vůči fámám a lživé stigmatizaci jeho osoby. Můj klient se nyní k věci nebude více vyjadřovat,“ uvedl advokát Zbyněk Vašinka.