Nový karvinský katolický duchovní byl na kněze vysvěcen biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem v roce 1998. Dva roky působil jako kaplan v Opavě při konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie. Dále byl farářem ve farnosti Háj ve Slezsku, Pusté Polomi a v Ostravě-Plesné.

Od roku 2010 do roku 2018 byl farářem farnosti Hlučín a děkanem hlučínského děkanátu. Poslední tři roky působil v Polsku v komunitě Hnutí Fokoláre, jehož je členem již z dob teologických studií.

Co se stalo na oslavě?

K výměně faráře došlo poté, co z osobních důvodů ukončil svou misi v Karviné polský farář Przemysław A. Traczyk. Podle zjištění Deníku dnes už bývalý kněz rezignoval na všechny své církevní funkce.

Karvinští policisté v této souvislosti vyšetřují podezření z možného zločinu mravnostního charakteru, kterého se měl dopustit jeden karvinský duchovní na oslavě narozenin. Podle pondělních informací od policie ale není v případu žádný posun. Obviněn doposud nikdo nebyl.

Vnitrocírkevní šetření v této věci zahájilo i Ostravsko-opavské biskupství. Blíže se ale jeho zástupci k případu nevyjádřili.

Advokát, skrze nějž dotyčný duchovní komunikuje, Deníku už dříve řekl, že se jeho klient cítí nevinen. „Ohrazuje se vůči fámám a lživé stigmatizaci jeho osoby. Můj klient se nyní k věci nebude více vyjadřovat,“ uvedl advokát Zbyněk Vašinka.