„Pro ty schopnější jsou tady velké lázeňské parky, které mají rozlohu dvou až tří kilometrů, jsme ale v situaci, kdy jsou naši klienti v horším fyzickém stavu a krátkou procházku ocení. Právě proto jsme vybudovali lázeňskou promenádu přímo před vstupem do areálu,“ řekla k nové lázeňské atrakci Pavlína Filipi, generální ředitelka Lázní Darkov.

Nová promenáda vznikla během necelých čtyř měsíců a je přístupná i veřejnosti, pejskařům a cyklistům je však vstup zakázán.

Ilustrační foto.
Zuřivý pes zaútočil v Karviné na ženu, ta skončila v nemocnici

Na promenádu už jsou i první ohlasy. „Jeden z velkých fanoušků tohoto projektu vytvořil v průběhu realizace fotosběrný dokument. Jinak si lidé promenádu pochvalují, nicméně na základě zpětné vazby se chystáme vysadit i několik vzrostlých stromů kvůli stínu,“ doplnila Filipi.

Lázně Darkov v blízké budoucnosti plánují rekonstrukci autobusové zastávky právě u promenády, do toho pokračují přípravy dvou velkých projektů – termálního parku a nového lázeňského hotelu, který vznikne z budovy bývalé školy Žižkova.

Pohádkou a promenádním koncertem pokračovala v neděli 11. srpna série letních nedělních programů v parku za Kulturním domem Radost v Havířově.
OBRAZEM: Pohádka i promenádní koncert byly silným magnetem

„Ohledně hotelu jsme momentálně v projekční sekci a řešíme stavební povolení. Projekt termálního parku jsme se rozhodli dotovat pouze z vlastních zdrojů, vize se tedy oproti původnímu záměru zmenšila na polovinu. Na druhou stranu se zatraktivnila a určitě je se na co těšit,“ dodala Pavlína Filipi.