V prostorách u letního kina tu začal za podpory města fungovat klub Backstage Dokořán, který je připraven být místem hudební kultury, besed, filmů, soutěží a dalšího dění po celou dobu mimo letní sezonu.

Sympatická obsluha, příjemné prostory, otevřený a pestrý program. Jak již název napovídá, o provoz se tady stará crew, kterou Karviná a okolí potkává celé léto v oblíbeném areálu Lodičky Dokořán, jenž se vlastně nachází pár desítek metrů od nového klubu, obojí v parku Boženy Němcové. "Jsme moc rádi, v novém klubu máme i potřebné zázemí pro naší činnost a mimo letní sezonu tu můžeme provozovat i naše kulturní a další aktivity," říká šéf karvinského Dokořánu Lukáš Heczko.

V pátek večer klub slavnostně odstartoval svou činnost a začalo se více, jak stylově. Ve stejných prostorách kdysi fungoval klub zvaný Emko. To bylo v 80. a 90. letech minulého století. V pátek si tak na podiu klubu rozložil své gramofony a mix karvinský DJ Pepa a z vinylů tu hrál tuzemské i světové hity z daného období.

Klubu přišla popřát i delegace z karvinského magistrátu, který se na otevření a provozu Backstage Dokořán podílí. "Přeji jak návštěvníkům, tak týmu z Dokořánu, aby se jim v klubu líbilo, měli stále plno a zažili zde hodně nových a fajn zážitků," podotkl karvinský primátor Jan Wolf.

Program klubu zjistí zájemci na facebooku Lodičky Dokořán. Už 29. listopadu tu zahraje kapela Chickaletta, o den později se koná soutěž Město, jméno, zvíře, věc.

Také do dávného podzemí Fryštátu zavítala karvinská kapela All Skapone´s při natáčení nového klipu. Po pátečním natáčení pak kapela vylezla ze sklepa a odehrála koncert v legendární pivnici Na Bečkách.
Odvážné děti kolem kapely All Skapone´s se nebály točit klip ani ve sklepení