Řidiči v Karviné zažívají v pondělí 15. dubna první den ostrého provozu při uzavírce kovonského mostu a současně Borovského ulice. Hned pondělní ranní špička potvrdila, že to bude „o nervy“.

Jak Deník v ulicích vysledoval, už okolo půl osmé se kumulovala auta před křižovatkami ulic Žižkova a Rudé armády a také na třídě 17. listopadu v úseku od bývalého VZP po křižovatku s třídou Osvobození.

Ještě horší je situace v odpolední špičce, kdy se řidiči vracejí do města ve směru od Ostravy či z průmyslové zóny Nové Pole a směřují na sídliště Hranice a Mizerov, případně do Petrovic. Odbočovací pruh vlevo na třídě 17. listopadu směrem na sídliště je velmi krátký a auta stojí přes křižovatku u Prioru až téměř u zimního stadionu. Blokují tak jeden pruh pro vozidla jedoucí rovně přes město. V koloně čekají řidiči až deset minut.

Mluvčí magistrátu: Jezděte po obchvatu

Situaci ve městě sledují jak lidé z magistrátu, tak dopravní policisté. Policejní mluvčí Daniela Vlčková řekla, že časování ve světelně řízených křižovatkách je nastaveno vyváženě pro všechny směry, přesto se očekává zdržení, a to převážně ve špičkách.

„Policisté jsou připraveni reagovat na aktuální krizovou situaci v dopravě. Každopádně apelují na řidiče, aby respektovali dopravní značení a zvýšili pozornost a obezřetnost ve zmíněném úseku,“ řekla Vlčková.

Připomněla také, že další problémy vznikají zejména v křižovatkách, kam řidiči vjíždějí přesto, že jim situace nedovoluje pokračovat v jízdě křižovatkou ani za ní. „Blokují tak průjezd křižovatkou ostatním řidičům. Za takové porušení zákona hrozí postih až 1500 korun,“ dodala.

Mluvčí magistrátu Lukáš Hudeček řekl, že lidé ze Správy silnic budou situaci monitorovat a případně upravovat intervaly na semaforech. Řidičům jedoucím ve směru Mizerova nebo Ráj doporučuje zvolit cestu po obchvatu. Mnozí místní už také přišli na to, že tato trasa je sice delší, ale volně průjezdná.

Policie očekává zklidnění situace v průběhu několika dnů. „V sobotu 27. dubna by mělo dojít k otevření části Borovského ulice a tím i k odlehčení dopravy v nejzatíženějších uzlech,“ odhaduje policejní mluvčí Daniela Vlčková a také ona doporučuje řidičům využívat méně vytížené trasy včetně obchvatu Karviné.


Nahrává se anketa ...