Doprava po zhruba devět set metrů dlouhém úseku je vedena obousměrně v každém jízdním pruhu. Jsou však i jistá omezení – například z Nádražní ulice se na křižovatce u ČSAD nedá odbočit směrem na Bohumín a stejně tak na druhé straně u autosalonu ACA se nedá odbočit vlevo směrem na Ostravu. V opravovaném úseku lze jet v každém pruhu pouze rovně, jedinou výjimkou je odbočení k OC Korso.

Spisovatelka Karin Lednická besedovala s dětmi ze Základní školy v Havířově-Životicích. Havířov, 2. března 2023.
Milovníci románu Šikmý kostel od Karin Lednické se dočkali, vychází třetí díl

První dny jsou ve znamení frézování starého asfaltu, pak přijde na řadu výměna a oprava obrubníků, kanálových vpustí a následně položení nové asfaltové vrstvy.

Objížďka přes město

„V maximální možné míře předpokládáme zachování obslužnosti autobusových zastávek, přilehlého autobusového nádraží i nákupního a obchodního centra (vždy minimálně jedním ze dvou stávajících připojení na silnici I/67). Ulice Sv. Čecha zůstane dostupná jen ze směru od zimního stadionu (ulice Karola Śliwky).

Auta směřující od Stonavy nebo Českého Těšína k Bohumínu musejí je po vyznačené objízdné trase přes město.

Desítky lidí v neděli přihlížely sundávání první ze čtyř částí železničního mostu v Havířově nad Ostravskou ulicí.
Havířovská atrakce - demontáž mostu sledovaly desítky lidí s foťáky a kamerami

„Po dobu znemožnění nájezdu ve směru do Ostravy je viditelně vyznačena obousměrná objízdná trasa po silnici I/67H, ulice Ostravská a třída 17. listopadu, a dále po třídě Osvobození k Havířské ulici,“ píše se na stránkách Ředitelství silnic a dálnic, které opravu financuje.

Práce na výměně asfaltových vrstev a obnově dopravního značení včetně úpravy okolí vozovky potrvají do první poloviny dubna.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ostudy Karviné, 3. díl: Studentská ulice, cesta hrůzy plná děr. Kdy to spraví

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek