V původních plánech byla i návštěva českého prezidenta Miloše Zemana. Organizátoři oslav se inspirovali faktem, že v roce 1968, kdy Karviná slavila 700 let, tehdejší hlava státu – Ludvík Svoboda – na oslavy přijela. Letos však budou oslavy bez prezidenta, zato s pořádnou porcí hudby, cirkusu a zábavy.

Právě cirkusákům bude v pátek 8. a v sobotu 9. června patřit scéna u Zámku a u sv. Patrika. Chybět nebude ani kouzelník, kameloti, kejklíři a mimové. Ve 21 hodin budou znít náměstím muzikálové i populární melodie za doprovodu Symfonického orchestru Májovák.

V sobotu dopoledne mohou děti s rodiči či prarodiči vyrazit veselým vláčkem z Karviné do Petrovic a zpět. A to hned ve čtyřech termínech. Cíl je u restaurace Praha, kde bude pro děti připraven zábavný program.

Sobotní a nedělní hudební program se bude odehrávat na scéně na náměstí a v letním kině. Už v odpoledne bude Karvinou bavit Jaroslav Uhlíř, bratři Ebenové, skupina Slza, Tata Bojs a Ewa Farna.

V sobotu se můžete těšit na Jožku Šmukaře, soubor Permoník, kapelu Traktor, No Name a hlavní hvězdu
v podobě kapely Chinaski.

Už odpoledne začíná u restaurace Oáza finále Moravského vrabce, což je přehlídka trampské a bluegrassové hudby. Zahraje a zazpívá také Jaroslav Samson Lenk.

Neděle bude na náměstí v zajetí folkloru. Koná se další ročník přehlídky Prolínání kultur, kde se představí folklorní soubory několika národů.